Konkurs

„Maskotka EkoPartnera”

EkoPartner Recykling Sp. z o.o. w Lubinie w okresie od 24.05.2021 r. do 30.06.2021 r. był organizatorem konkursu dla najmłodszych pociech miasta Lubin uczęszczających do Przedszkoli Miejskich. Konkurs polegał na stworzeniu przez Przedszkolaków Maskotki EkoPartnera, z wszelkiego rodzaju materiałów odpadowych przeznaczonych do recyklingu. Mogła to być zabawka, zwierzątko, przytulanka lub wszystko co przyszło dzieciom do głowy. Zakres był bardzo obszerny, natomiast inwencja twórcza dzieci jeszcze większa. Organizując konkurs chcieliśmy pokazać, iż z odpadów można, a wręcz należy robić inne rzeczy. Zainteresowanie konkursem i złożona ilość prac były tak ogromne, iż przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo nas ten fakt ucieszył, ponieważ kwestia recyklingu odpadów na świecie jest bardzo ważna, a ucząc najmłodsze pokolenie możemy zrobić bardzo wiele dla środowiska i naszej planety.

Zwycięzca praca w kategorii „Maluszki”

Zwycięzca praca w kategorii „Średnie”

Prac było bardzo wiele i naprawdę wiele trudności sprawił wybór najlepszej, w związku z czym, aby dać szansę wszystkim, zdecydowaliśmy się na wydzielenie 3 kategorii: małe (M), średnie (Ś) i duże (D). Spośród „maluszków” wytypowana do nagrody głównej została praca pt. świnka wykonana przez Zuzię F. z Przedszkola Miejskiego nr 5. Z grupy prac średnich najwięcej głosów zdobyła praca Piotrusia H. z Przedszkola Miejskiego nr 3 przedstawiająca krokodyla. Natomiast z grupy największych prac wygrała smoczyca autorstwa Amelki B. z Przedszkola Miejskiego nr 4. Powyżej wskazane Maluchy zostały nagrodzone pięknymi rowerami.

 

Pozostałe dzieci zaangażowały się w udział w konkursie tak mocno, iż należały im się nagrody pocieszenia ufundowane przez EkoPartner Recykling Sp. z o.o. w postaci drewnianych gier ruchowych. Nie mogliśmy również przejść obojętnie wobec trzech Przedszkoli Miejskich: nr 5, 2 i 6, które w największym stopniu zmobilizowały dzieci i nagłośniły organizowany konkurs, za co również zostały przyznane nagrody w formie darowizn. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom wykonania wspaniałych prac i dziękujemy za chęć udziału w naszym konkursie. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac konkursowych.

Zwycięzca praca w kategorii „Duże”

Laureaci konkursu

„Świnka”
Zuzanna F., Przedszkole nr 5

„Krokodyl”
Piotr H., Przedszkole nr 3

„Smoczyca”
Amelka B., Przedszkole nr 4